5 typowych problemów z komputerem, które możesz rozwiązać samodzielnie.

A MacBook with lines of code on its screen on a busy desk

Często użytkownicy są tak sfrustrowani, że niepotrzebnie wychodzą i kupują nowy komputer lub płacą za jego naprawę. Jednak ze spokojną głową i odrobiną wiedzy można łatwo naprawić najczęstsze problemy z komputerem. W rzeczywistości rozwiązania, które polecam poniżej, są bezpłatne.

1. Przyspiesz powolny komputer

Komputery z czasem zwalniają — to normalne.
Jeśli Twój komputer jest dość nowy i działa wolno, usuń wstępnie zainstalowane programy lub oprogramowanie typu bloatware, które były z nim dołączone.

Aby zwiększyć prędkość starszego komputera, wypróbuj CCleaner. To narzędzie przeszukuje system Windows, przeglądarki internetowe i inne programy innych firm w poszukiwaniu niechcianego bałaganu i pozbywa się go. CCleaner może również skanować i naprawiać błędy w rejestrze systemu Windows. Tylko upewnij się, że pozwalasz na wykonanie kopii zapasowej rejestru przed wprowadzeniem zmian.

Zaznacz Duplicate Cleaner, aby usunąć zduplikowane pliki, które mogą zapychać system. Ogranicz wyszukiwanie plików do obszaru Dokumenty na swoim komputerze. Zapewne nie chcesz przypadkowo usunąć ważnych plików systemowych.

W procesie czyszczenia możesz znaleźć programy, których już nie potrzebujesz. Wbudowany deinstalator systemu Windows ma tendencję do pozostawiania fragmentów porozrzucanych po dysku twardym. Możesz skutecznie usunąć te fragmenty za pomocą Revo Uninstaller .

2. Niebieski ekran.

Na szczęście przerażający „niebieski ekran” systemu Windows staje się rzadkim przypadkiem, ale nadal się zdarza. Kiedy tak się dzieje, nie jest to zbyt pomocne w rozwiązywaniu problemu.

Problem często można przypisać uszkodzonym modułom pamięci. Pamięć jest tania, a zakup dodatkowej pojemności pamięci RAM jest zwykle opłacalny w celu zwiększenia wydajności.

Wyjmowanie i instalowanie modułów pamięci nie jest trudne. Samouczki wideo znajdziesz we wszystkich głównych sklepach internetowych z pamięciami.

Pamiętaj tylko, aby uziemić się po otwarciu komputera. Nie chcemy uszkodzić wrażliwej elektroniki za pomocą elektryczności statycznej.

Zobacz na blogu Perfectinfo artykuł o przetwarzaniu danych osobowych: RODO. Jak przechowywać dokumenty?

 

3. Plaga oprogramowania szpiegującego.

Na ekranie wielokrotnie pojawia się komunikat z informacją o zakupie programu zabezpieczającego. Zdarza się tak często, że nie możesz wykonać żadnej pracy.
Twoje przeczucie mówi ci, że to zdzierstwo i masz rację. Wiadomość to adware, które znalazło się w twoim systemie, prawdopodobnie poprzez reklamę online „darmowego” skanowania bezpieczeństwa, na które kliknąłeś.

Jeśli pobierzesz – i często zapłacisz – za program zabezpieczający, skończysz z tym. Bez względu na to, ile razy uruchomisz program, zawsze znajdzie te same problemy i będzie próbował wyciągnąć od ciebie więcej pieniędzy.
Zanim kupisz oprogramowanie zabezpieczające, upewnij się, że jest prawdziwe.

Gdy już masz fałszywe oprogramowanie, uruchomienie prawdziwego programu antywirusowego prawdopodobnie nie pomoże. Aby zatrzymać wyskakujące okienka, musisz uruchomić program antyszpiegowski. Jest ich kilka na rynku — zacznij od Ad-Aware.

4. Karta SD utknęła w gnieździe CD/DVD

Jeśli jesteś rozproszony lub zajęty, bardzo łatwo jest włożyć kartę SD z kamerą do superdysku komputera iMac. Dwa gniazda znajdują się tuż obok siebie po prawej stronie komputera.
Nie musisz rozbierać maszyny ani wysyłać jej do centrum serwisowego. Naprawa jest łatwa. Wytnij z kartonu kształt litery L, aby wykorzystać go jako haczyk wędkarski. Wsuń i wyciągnij kartę SD.

5. Problemy z siecią

Jeśli sieć bezprzewodowa nie działa, prawdopodobnie doszło do awarii routera, modemu kablowego lub DSL. Zdarza się. Uruchom ponownie gadżety, odłączając je na 30 sekund, a następnie podłączając je ponownie. To zwykle rozwiązuje problem.
Jeśli Twój sygnał jest słaby, połączenie jest wolne lub zrywa się, istnieje kilka sztuczek, które możesz wypróbować, aby poprawić domową sieć Wi-Fi, na przykład wzmacniacz anteny.

Dodaj komentarz